Saruhanlı'dan Başkan Ergün'e Beton Yol Teşekkürü

MHP Saruhanlı İlçe Başkanı Baki Ulu ile AK Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle birlikte Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e ziyarette bulundu.

Saruhanlı'dan Başkan Ergün'e Beton Yol Teşekkürü

MHP Saruhanlı İlçe Başkanı Baki Ulu ile AK Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle birlikte Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e ziyarette bulundu.

Saruhanlı'dan Başkan Ergün'e Beton Yol Teşekkürü
12 Şubat 2020 - 22:53
Reklam

MHP Saruhanlı İlçe Başkanı Baki Ulu ile AK Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle birlikte Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e ziyarette bulundu. Saruhanlı ve Gölmarmara'da yapılan 21 kilometrelik beton yol uygulaması için teşekkürlerini sunan heyet, Başkan Ergün'ü Saruhanlı'da kahvaltı programına da davet etti.
 
         Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Saruhanlı İlçe Başkanı Baki Ulu, AK Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, Gölmarmara Seyahat Kooperatifi Başkanı Tanju Okan, Gölmarmara Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ferdun Sevenbige, Nuriye Mahalle Muhtarı Mehmet Karapehlivan, Lütfiye Mahalle Muhtarı Nazım Akar, Kumkuyucak Mahalle Muhtarı Nuri Karacaoğlu ile Tiyenli Mahalle Muhtarı Osman Gürtekin'i makamında konuk etti. Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Ergün Aksoy ve Saruhanlı Muhtarlık İşleri Sorumlusu Göksel Topçu da ziyarette yer aldı. Başkan Ergün'e çiçek takdim eden heyet, gerçekleştirilen beton yol uygulaması için teşekkürlerini iletti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "21 kilometrelik Saruhanlı'dan Gölmarmara'ya bağlayan yolda beton yol uygulamasını bitirdik. Özellikle başta Genel Sekreter Yardımcımız Ali Öztozlu olmak üzere bütün Fen İşleri ile Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı personellerimize teşekkür ediyorum. Buna sizler de muhtarlar olarak vesile oldunuz. Talepleriniz doğrultusunda bizler de planlamamızı yapıyoruz. Oradaki vatandaşlarımız daha rahat, huzurlu, kaza belaya bulaşmadan güzel bir şekilde gidip gelsinler. Çok güzel oldu. Tabi ki vatandaşlarımız daha önceden bu yolu 43 kilometre giderken şimdi 27,5 kilometreden gidiyor. Git gel 30 kilometre yol azaldı. Hem ekonomiye katkı hem de vatandaşın zamanına katkı. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.
Hedef 200 Kilometre
         Devlet Malzeme ofisinden asfalt betonunun atılacağı makine ve silindirlerinin alınacağını dile getiren Başkan Ergün, "Bundan sonra kendimiz belediye ekiplerimizle, çalışanlarımızla 100 kilometrenin üzerine çıkmak. Tabi ki her kilometresi para. 100 kilometre de ihale yoluyla yapıp toplamda 200 kilometreyi hedefledik. Dayanım süresi 15-20 yıl. Bu süre geride kaldıktan sonra bir asfalt üzerine attığında evladiyelik bir yol oluyor. Sonuç itibariyle her 2-3 senede bir sathi kaplama yapmaktansa bu tarz yapılaşmaya gitmek bize uzun vadede geri dönüşünü daha fazlasıyla sağlayacaktır" diye konuştu.
Çalışmalarımızı Sürdüreceğiz
         Büyükşehir olduktan sonra 6 bin kilometrelik yol ağının 4 bin kilometresinde asfalt uygulamasının gerçekleştirildiğini belirten Başkan Ergün, "Daha dokunamadığımız 2 bin kilometre yol ağımız var. Belirlediğimiz nokta atışlarla buna devam edeceğiz. Allah sağlık sıhhat versin. İnşallah bu çalışmaları sürdüreceğiz" dedi.
Hizmetlerin Devamını Bekliyoruz  
         Cumhur İttifakı olarak bölgelerinde yapılan beton yol uygulaması için teşekkür etmeye geldiklerini söyleyen MHP Saruhanlı İlçe Başkanı Baki Ulu ise, "İlk uygulamayı bizim orada yaptınız. Bu hizmetlerin devamının geleceğini her zaman muhtar arkadaşlarımıza anlatıyoruz. Yeter ki sabredin diyoruz. Bizim muhtarlarımız da sabrettikçe hizmetin güzelini alıyorlar. Biz Cumhur ittifakı olarak size çok çok teşekkür ediyoruz. Hizmetlerinizin devamını bekliyoruz. Saruhanlı'ya da kahvaltı programına bekliyoruz" diye konuştu.
Gölmarmara Adına Teşekkürlerimizi Sunuyoruz
         Gölmarmara Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ferdun Sevenbige de, "Gölmarmara'nın Manisa'ya bağlanan yolunda ilk beton yol çalışmasının yapılması nedeniyle teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bütün vatandaşlarımız şu anda en az 20 dakika daha önce gidip gelebiliyorlar ve daha rahat bir yolculuk yapıyoruz. Gölmarmara adına size teşekkürlerimizi, sunuyoruz" dedi.
Muhtarlar Başkan Ergün'e Teşekkür Etti
         Saruhanlı ve Gölmarmara ilçelerinde gerçekleştirilen beton yol uygulamasını memnuniyetle karşılayan mahalle muhtarları da teşekkürlerini ilettiler. AK Parti İlçe Başkanı Apak Mahalle Muhtarı Ahmet Gökmen, "Saruhanlı'ya yapılan hizmetler var. Bütün yapılan hizmetler için değerli başkanımıza teşekkür ediyoruz. Büyükşehir demek büyük hizmetler demektir. 6 yıldan bu yana bunların meyvesini de alıyoruz. İmkanlar dahilinde hizmetler devam edecektir inşallah" dedi. Lütfiye Mahalle Muhtarı Nazım Akar ise, “Buraya memnuniyetimizi belirtmek ve Cengiz Başkanımıza teşekkür etmek için geldik. Gölmarmara’dan ana asfalta kadar yapılan beton yol imalatından memnunuz. Vatandaşlar yoldan rahatlıkla gidip geliyor” diye konuştu. Beton yol uygulamasının kendi mahallelerinden başladığını ifade eden Kumkuyucak Mahalle Muhtarı Nuri Karacaoğlu da "Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e teşekkürlerimizi sunmak için geldik" dedi. Nuriye Mahalle Muhtarı Mehmet Karapehlivan, Başkan Ergün'e kendilerini kabul ettiği için teşekkür ederek, "Mahallemize yapılan beton yol için teşekküre geldik. Kumkuyucak’tan Gölmarmara’ya kadar uzanan yolumuz çok güzel oldu. Çok kullanışlı bir yol. Cengiz Başkanımız sağ olsun, var olsun" diye konuştu. Tiyenli Mahalle Muhtarı Osman Gürtekin ise, "Cengiz Başkanımıza yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Sağ olsun var olsun" ifadelerini kullandı.

Bu haber 87 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum