Künye

Söz Medya İnternet Yayıncılığı

 
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve Yayın Yönetmeni 
Sercan Çetin
İletişim:0531 540 53 69

Mali MÜŞAVİR
Mücahit Gündüz
 
Reklam-iletişim
05315405369

İletişim Skype- Mail /Contact

 Vergi Dairesi
K.K.Vergi Dairesi
Vergi Numarası
855 042 94 70 


Yazılım /Software

Tumeva Reklam ve Bilişim Hizmetleri - Haber Yazılımı 

 
Yer Sağlayıcı /Location Provider
Tumeva Reklam ve Bilişim Hizmetleri

 

 Sitede yayımlanan Köşe Yazıları ve Yorumların sorumluluğu yazarlarına aittir.

Şehri Söz'de yayınlanan haberleri izinsiz kullanmak yasaktır.

Kaynak gösterilmesi mecburidir.


Yayın İlkeleri / Editorial Principles

1. Haber değeri olan olay ve durumları, çarpıtmadan, sansürlemeden, herhangi bir grubun etkisi altında kalmadan ve herhangi bir çıkar grubuna hizmet amaçlı kullanmadan kamuoyunun bilgisine sunmak.

2. Evrensel insan haklarını, toplumsal ahlak kurallarını, gazetecilik etiğini, bireylerin haber alma hakkını ve özgürlüğünü gözetmek.

3. Şiddet yanlısı, çığırtkan, çatışmacı, sloganvari habercilik anlayışından uzak; barış ve uzlaşma dilini önceleyen, empati yapmaya sevkeden gerçekçilikle haber iletmek.

4. Haber dilinde toplumu din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet ve benzeri kimliksel özelliklerinden dolayı ötekileştirmeyen ve ayrıştırmayan saygılı bir tutum sergilemek.

5. Hakperest, doğrudan ve gerçekten yana olmak; haklı olanın sesini duyurmak, yanlış bilinen gerçekleri kamuoyunun nezdinde gidermek ve toplumsal huzura katkı sağlamak.

6. Tüm kurum, kuruluş, ekonomik çıkar grupları ve ideolojilerden bağımsız olarak; olaylar ve tutumlara karşı özgürlükçü, eşitlikten yana ve hakkaniyetli duruş sergilemek ve bu ölçülerle kamuoyunu bilgilendirmek.

7. Toplumda korku, panik, yılgınlık ve nefret gibi menfi duygular uyandıracak haberlere yer vermemek; doğal afet ve kazalarda hayatını kaybeden ailelerin acısına saygı duyarak onları rencide edecek içerikten uzak durmak.

8. Haberlerin güvenirliği için haber kaynağını belirtmek; yanlış veya eksik haber içeriklerinde düzeltme, özür ve tekzip yayınlamak.